Застосування нових правил контролю за токсичними речовинами в США

Інформаційний бюлетень Мінекономрозвитку "Відомості країн-членів СОТ"

Протягом жовтня 2012 року Агентство з охорони навколишнього природного середовища США двічі повідомило СОТ про застосування нових правил контролю за токсичними речовинами щодо діяльності, яка визначається як нова. Ці зміни відбуваються регулярно й ухвалюються на основі довиробничих повідомлень підприємств (pre‐manufacturing notice ‐ PMNs), які використовують у своїй діяльності хімічні речовини. Головною метою цих змін є захист життя та здоров'я населення, захист навколишнього середовища.

1 жовтня 2012 року Агентство з охорони навколишнього природного середовища США повідомило Секретаріат СОТ про наміри застосування нових правил контролю за токсичними речовинами для 107 хімічних речовин, які були предметом довиробничих повідомлень (pre‐manufacturing notice ‐ PMNs), для підприємств, що планують виробляти, імпортувати будь-які з цих хімічних речовин для діяльності, яка визначається як нове застосування. Крім того, 19 жовтня до СОТ надійшла друга нотифікація з Агентства, що містила аналогічне повідомлення щодо інших 78 хімічних речовин.

Термін набуття змінами чинності відповідно до першої нотифікації ‐ 20 листопада 2012 року, другої - 4 грудня 2012 року.

Головною метою застосування нових правил контролю за токсичними речовинами щодо діяльності, яка визначається як нова, є захист життя та здоров'я населення, а також захист навколишнього середовища.

Слід зазначити, що обидва повідомлення розроблено на основі Закону США про контроль за токсичними речовинами (TSCA). Відповідно до нього виробники зобов'язані надіслати до Агентства з охорони природного навколишнього середовища США повідомлення про намір виробляти або імпортувати хімічні речовини в нових комерційних цілях за 90 днів до початку такого виробництва або імпорту (англ.: pre‐manufacture notice (PMN)). Існують важливі винятки з цього правила, що включають необхідність використання хімічних речовин в науково-дослідних цілях, а також для речовин, які регулюються іншими законами.

Після надання повідомлення про нове використання хімічних речовин Агентство з охорони навколишнього природного середовища США ухвалює відповідне рішення (дозвіл, заборону або частковий дозвіл). У разі якщо Агентство виявить будь-який необґрунтований ризик для життя та здоров'я населення або навколишнього середовища, воно може або повністю заборонити використання хімічної речовини для її нового застосування, або встановити певні обмеження, зокрема щодо обсягів її виробництва.

Зважаючи на те, що довиробничі повідомлення охоплюють різні категорії хімічних речовин, ці нотифікації можуть бути важливими для широкого кола підприємств України, що виробляють та постачають хімічні речовини до США або мають намір експортувати цю продукцію в майбутньому. Обсяги експорту цих товарів у загальному обсязі експорту до США за перші вісім місяців 2012 року становили близько 19%, що вище, ніж у минулі роки. Крім того, історично склалася позитивна динаміка зростання експорту цих товарів як в номінальному виразі, так і у відсотках загального обсягу експорту до цього торговельного партнера.

Отже, українські експортери мають враховувати ухвалені зміни під час постачання своєї продукції до США.

 

Наші партнери

Cefic Cefic
Європейська рада хімічної промисловості - Об’єднання виробників хімічної продукції Cefic представляє інтереси 29 тисяч великих малих і середніх європейських компаній, які загалом утримують 1,2 млн. робочих місць і виробляють 21% хімічної продукції в світі. Cefic тісно співпрацює з керівними органами ЄС, міжнародними, недержавними та іншими зацікавленими організаціями.
Міжнарод. центр хімічної безпеки Міжнарод. центр…
Міжнародний центр хімічної безпеки (м. Тарнов, Республіка Польща)
Кластер “Зелена хімія” Кластер “Зелена…
Польський кластер “Зелена хімія”

Розсилка новин On-line:

Увійти