До Союзу хіміків України надійшов лист Мінекономіки щодо звернення Ради зовнішньоекономічних зв’язків Турецької Республіки з проханням надати сприяння у залученні підприємств України до фінансової допомоги постраждалим від землетрусу, що відбувся в південно-східних регіонах Туреччини 6 лютого 2023 року.
Хімічна промисловість є основою економіки Європи. Для кращого розуміння сучасного стану галузі Європейська рада хімічної промисловості (CEFIC) щороку готує та публікує регіональний огляд - Ландшафт європейської хімічної промисловості (Landscape Of The European Chemical Industry).
Цінність «Ландшафту» загальновизнана, оскільки він дає повне уявлення про аналіз ситуації в хімічній промисловості Європи, її головні особливості, зв'язки з іншими галузями та дослідницькою інфраструктурою, ключові виклики та можливості для зростання.
18-20 січня 2022 року Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з хіміко-технологічним факультетом Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», хімічним факультетом Київського національного університету ім. Т. Шевченка та агробіологічним факультетом Національного університету біоресурсів і природокористування України, за підтримки Союзу хіміків України проведено П’ятий Всеукраїнський турнір юних хіміків імені академіка В.В. Скопенка як індивідуальне змагання для учнів 9-11-х класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти.
13 жовтня 1908 р. був зареєстрований патент Габера-Боша на процес синтезу аміаку з повітря. За розробками Ф. Габера компанія BASF в 1913 р. відкрила перший завод із синтезу аміаку, який є основою промислового виробництва добрив. Апаратуру для нього розробив інженер К. Бош. Завдяки їх винаходу мільярди людей були врятовані від голоду.
Так званий метод Габера-Боша зробив революцію в сільському господарстві і дозволив задовольнити зростаючу потребу людства в продовольстві. Сьогодні світове виробництво продовольства приблизно на 55% залежить від добрив, і їх роль у нарощуванні врожайності буде тільки зростати: за прогнозами ООН, чисельність населення Землі збільшиться з сьогоднішніх 7,9 мільярда осіб (за даними Сountrymeters) до 9,7 мільярда до 2050 року.
Союз хіміків України з великим сумом і скорботою сповіщає про те, що 26 липня 2021 року на 70-му році життя відійшов у вічність Мешков Володимир Васильович – виконавчий директор Союзу хіміків України, колишній керівник Департаменту хімічної промисловості в Мінпромполітики, директор провідних хімічних підприємств (Роздільська СІРКА, РІВНЕАЗОТ, УКРХІМТРАНСАМІАК).
Свій життєвий шлях Володимир Васильович присвятив хімічній промисловості, мав велику повагу та авторитет серед колег і друзів. Його досвід, високий професіоналізм і людська мудрість завжди слугували меті відродження та розвитку вітчизняної хімічної галузі.
Винятковими якостями Володимира Васильовича завжди були чуйність і щира турбота про тих, хто цього потребує.
Глибоко сумуємо і важко переживаємо втрату справжнього професіонала, порядної людини з добрим серцем. Це надзвичайна втрата і для нас, і для всієї хімічної галузі. Світла пам'ять про Володимира Васильовича назавжди збережеться в умах і серцях усіх, хто знав його і працював разом з ним.
Вічна пам'ять!
Прощання відбудеться 27 липня 2021 року о 16-00 на території клінічної лікарні "Феофанія" (ритуальна зала).
З повагою
Президент Союзу хіміків України Олексій Голубов
Шановні друзі, колеги!
30 травня 2021 року пішов із життя і професійної спільноти наш колега ДМИТРІЄВ Євген Іванович, колишній Голова правління заводу «Кримський титан».
Євген Іванович народився 1947 року в м. Мелітополь у родині вчителів.
Трудову діяльність розпочав у 1965 р. слюсарем-токарем ковальсько-пресового цеху Мелітопольського заводу ім. Воровського.
У ці святкові дні відзначає свій ювілей ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот»
Шановні колеги!
Союз хіміків України щиро вітає трудовий колектив ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» із 70-річчям!
Славетна історія розвитку та сучасний стан виробництва вражає! Шлях від колишнього Лисичанського хімічного комбінату до провідного підприємства – флагмана хімічної промисловості був непростим, але переможним.
Шановні друзі та колеги!
Від щирого серця вітаю багатотисячний колектив хіміків України з професійним святом – Днем хіміка!
Незважаючи на безпрецедентну ситуацію у світі, хімічна галузь – життєво важлива складова економічної інфраструктури – продемонструвала дивовижну стійкість і швидко знаходила рішення на виклики сьогодення завдяки всім вам і вашій відданості нашій галузі.
В основі діяльності хімічної промисловості лежить безпека - від початкових НДДКР до кінцевого використання хімічних продуктів. Тож закликаю Вас внести свій науковий, виробничий, технологічний, екологічний та економічний досвід у просування принципів «зеленої хімії», у підтримку технологій рециркуляції хімічних речовин задля створення безпечного майбутнього нашої планети.
Переконаний, що ваша нелегка відповідальна наполеглива праця забезпечить стабільність і конкурентоспроможність вітчизняної хімічної промисловості.
Бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, Миру, злагоди, сталого добробуту і гарного настрою. Щиро вірю, що нам до снаги піднести хімічну галузь України до нових висот!
Олексій ГОЛУБОВ
Президент Союзу хіміків України