Підсумковий звіт Cefic щодо SOTEU 2023

Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн 13 вересня виступила в Європейському Парламенті зі своєю щорічною промовою «Про становище Союзу» (SOTEU), яка є останньою перед виборами нового складу Європарламенту в червні наступного року.

Команда фахівців Європейської ради хімічної промисловості (Сefic) проаналізувала згадану промову та підготувала підсумковий звіт – Cefic summary report on the State of the Union 2023 on 13 September 2023. У цьому звіті подано огляд виступу президентки Єврокомісії з викладенням ключових моментів та реакції різних політичних груп у Європарламенті (додається за цим посиланням).

Генеральний директор Cefic Марко Менсінк виклав особисті враження від промови в листі до членів Cefic, в якому, зокрема, зазначив, що Урсула фон дер Ляєн  «чітко розповіла про довгострокове майбутнє України, Західних Балкан, Молдови та навіть Грузії – їхнє майбутнє належить ЄС. Першим кроком також є її бажання домогтися вступу Болгарії та Румунії до Шенгенської зони».

Детальніше...

Cefic визнано найкращою торговою асоціацією ЄС у Брюсселі

У липні Європейська рада хімічної промисловості (Cefic) отримала нагороду "Найкраща асоціація 2023" в номінації BestinBrussels "Найкраща торгова асоціація ЄС" за версією журі, що складалося з головних консультантів, яким було поставлено питання: яка торгова асоціація є прикладом найкращого у своєму класі лобіювання інтересів ЄС у Брюсселі.

Детальніше...

Вітання із Днем хіміка

Шановні друзі та колеги!

Союз хіміків України вітає вас із професійним святом – Днем хіміка!   

На жаль, цей день ми зустрічаємо в надзвичайно складних умовах, але з незламною вірою у нашу ПЕРЕМОГУ.

Героїзм, сила, патріотизм, стійкість і навіть почуття гумору українців демонструють щодня наше прагнення свободи, нашу непохитність у боротьбі з ворогом.

Зараз як ніколи важлива підтримка один одного. Бажаю кожному робити все можливе для захисту своїх трудових колективів, підприємств, інститутів і організацій задля збереження галузі. Впевнений, що спільними нашими зусиллями за підтримки на державному та світовому рівнях досягнемо відродження значущості хімічної промисловості України. Нехай наша чесна праця і трудові подвиги приносять гордість подолання перешкод і впевненість у мирному майбутньому.

Від душі бажаю Вам і Вашим родинам безпечного неба, міцного здоров’я, стійкої віри у власні сили, любові і щастя! 

Президент  Союзу хіміків України                                                                         Олексій ГОЛУБОВ

 

Зустріч хіміків із Першим віце-прем’єр-міністром України – Міністром економіки України Юлією Свириденко

12 квітня ц.р. представники вітчизняної хімічної галузі, зокрема Союзу хіміків України, взяли участь у робочій зустрічі з Першим віце-прем’єр-міністром України – Міністром економіки України Юлією Свириденко, присвяченій відновленню ефективної роботи підприємств хімічної промисловості.

У фокусі наради були питання створення сприятливих умов для ведення бізнесу та стабілізації ситуації на ринках, а саме: сприяння забезпеченню хімічних підприємств природним газом, обмеження імпорту добрив із Туркменістану та Узбекистану – прихованого імпорту з рф, встановлення деяких митних обмежень щодо ввозу складних мінеральних добрив, вирішення проблем із логістикою, що в свою чергу слугуватиме запорукою економічної перемоги над ворогом.

Детальніше...

Допомога Туреччині

До Союзу хіміків України надійшов лист Мінекономіки щодо звернення Ради зовнішньоекономічних зв’язків Турецької Республіки з проханням надати сприяння у залученні підприємств України до фінансової допомоги постраждалим від землетрусу, що відбувся в південно-східних регіонах Туреччини 6 лютого 2023 року.

Детальніше...

CEFIC опублікував оновлений Ландшафт європейської хімічної промисловості

Хімічна промисловість є основою економіки Європи. Для кращого розуміння сучасного стану галузі Європейська рада хімічної промисловості (CEFIC) щороку готує та публікує регіональний огляд - Ландшафт європейської хімічної промисловості (Landscape Of The European Chemical Industry).

Цінність «Ландшафту» загальновизнана, оскільки він дає повне уявлення про аналіз ситуації в хімічній промисловості Європи, її головні особливості, зв'язки з іншими галузями та дослідницькою інфраструктурою, ключові виклики та можливості для зростання.

Детальніше...

Всеукраїнський турнір юних хіміків

18-20 січня 2022 року Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з хіміко-технологічним факультетом Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», хімічним факультетом Київського національного університету ім. Т. Шевченка та агробіологічним факультетом Національного університету біоресурсів і природокористування України, за підтримки Союзу хіміків України проведено П’ятий Всеукраїнський турнір юних хіміків імені академіка В.В. Скопенка як індивідуальне змагання для учнів 9-11-х класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

Детальніше...

Всесвітній день добрив

13 жовтня 1908 р. був зареєстрований патент  Габера-Боша на процес синтезу аміаку з повітря. За розробками Ф. Габера компанія BASF в 1913 р. відкрила перший завод із синтезу аміаку, який є основою промислового виробництва добрив. Апаратуру для нього розробив інженер К. Бош. Завдяки їх винаходу мільярди людей були врятовані від голоду.

Так званий метод Габера-Боша зробив революцію в сільському господарстві і дозволив задовольнити зростаючу потребу людства в продовольстві. Сьогодні світове виробництво продовольства приблизно на 55% залежить від добрив, і їх роль у нарощуванні врожайності буде тільки зростати: за прогнозами ООН, чисельність населення Землі збільшиться з сьогоднішніх 7,9 мільярда осіб (за даними Сountrymeters) до 9,7 мільярда до 2050 року.

Детальніше...

Більше статей...

  1. Вічна пам'ять

Наші партнери

Cefic Cefic
Європейська рада хімічної промисловості - Об’єднання виробників хімічної продукції Cefic представляє інтереси 29 тисяч великих малих і середніх європейських компаній, які загалом утримують 1,2 млн. робочих місць і виробляють 21% хімічної продукції в світі. Cefic тісно співпрацює з керівними органами ЄС, міжнародними, недержавними та іншими зацікавленими організаціями.
Міжнарод. центр хімічної безпеки Міжнарод. центр…
Міжнародний центр хімічної безпеки (м. Тарнов, Республіка Польща)
Кластер “Зелена хімія” Кластер “Зелена…
Польський кластер “Зелена хімія”

Розсилка новин On-line:

Увійти