Найкращі практики впровадження програми "Відповідальна турбота"

 Зовнішній аудит – новий рівень виконання Програми підприємствами

 Координаційний комітет відмічає, що, незважаючи на скрутне становище хімічної галузі, підприємства-учасники програми «Відповідальна турбота хімічної промисловості України» (далі - Програма) послідовно впроваджують її основні принципи. Участь у Програмі не тільки сприяє поширенню позитивного іміджу підприємств як усередині країни, так і за її межами, але зрештою починає приносити конкретні матеріальні вигоди її учасникам.

Яскравим прикладом у цьому контексті є досвід впровадження Програми на ПАТ «СУМИХІМПРОМ». Як  відомо, європейські компанії хімічного профілю відповідально ставляться до виконання програми «Responsible Care» не тільки на власних виробництвах, але й надають перевагу партнерам і постачальникам, що залучені до цієї ініціативи. Зокрема, німецький хімічний концерн «BASF», який закуповує продукції ПАТ «СУМИХІМПРОМ», є активним учасником програми «Responsible Care». У відповідності з принципами Програми концерн «BASF» у 2016 році запропонував провести зовнішній аудит її виконання на виробництві ПАТ «СУМИХІМПРОМ». Український постачальник погодився на таку доволі несподівану пропозицію, хоча час був несприятливим у зв’язку з реконструкцією виробництва.

Незважаючи на раптовість перевірки, її результати виявились позитивними. Аудит засвідчив, що рівень впровадження основних принципів програми на ПАТ «СУМИХІМПРОМ» у цілому відповідає необхідним критеріям європейського рівня. При цьому фактор несподіванки, на думку досвідчених фахівців концерну «BASF», лише сприяв об’єктивному оцінюванню підприємства.

З огляду на те, що аудит був проведений на замовлення підрозділу закупівлі «BASF», його результати, як стверджують представники ПАТ «СУМИХІМПРОМ», безпосередньо вплинули на ділові відносини компаній-партнерів. За підсумками зовнішнього аудиту ПАТ «СУМИХІМПРОМ» отримав позитивну оцінку, що має вплинути як на ціну експортованої продукції, так і на подальшу співпрацю українського підприємства з іноземним партнером.

Проте найважливішим результатом аудиту стало те, що аудитори разом із відповідальними працівниками українського підприємства визначили шляхи подальшого вдосконалення системи охорони праці, промислової безпеки, дбайливого використання ресурсів та охорони довкілля. Сторони планують продовжити започатковану співпрацю.

Зовнішній аудит, та ще й із залученням фахівців визнаного лідера європейської хімічної промисловості, є безпрецедентним досвідом для української компанії-учасника Програми. На думку Координаційного комітету, така практика має бути поширена на решту українських підприємств, що дозволить вийти на новий рівень виконання Програми.

Слід зауважити, що ПАТ «СУМИХІМПРОМ» вже передав до СХУ звітні матеріали за програмою «Відповідальна турбота хімічної промисловості України» за 2015-2016 рр. Координаційний комітет Програми також відмічає сумлінну роботу Кальченко Олени Анатоліївни - менеджера програми «Responsible Care» ПАТ «СУМИХІМПРОМ».

________________________________________________________________________

 Техногенно-екологічна безпека та охорона праці на Одеському припортовому заводі 

ПАТ «Одеський припортовий завод», що є одним із активних учасників програми «Відповідальна турбота хімічної промисловості України», проводить постійну роботу з удосконалення діяльності у сферах охорони праці, безпеки виробництва, запобігання негативному впливу процесів і продуктів виробництва на здоров’я людини та довкілля. 

Докладніше з діяльністю підприємства у цьому напрямі можна ознайомитися у статті «Техногенно-екологічна безпека та охорона праці на Одеському припортовому заводі» (опубліковано в журналі «Хімічна промисловість України» №3, 2013).

___________________________________________________________________________

ПАТ «Азот», м. Черкаси - переможець Програми за підсумками 2011 року

За підсумками 2011 року переможцем програми «Відповідальна турбота хімічної промисловості України» визначено ПАТ «Азот», м. Черкаси.

Досвідом впровадження програми і практикою використання її принципів в управлінні підприємством поділилась у ході тематичного семінару директор з охорони праці ПАТ «Азот» Зінченко Л.В. 

Текст доповіді (подається мовою оригіналу)

 

 

 

.

Наші партнери

Cefic Cefic
Європейська рада хімічної промисловості - Об’єднання виробників хімічної продукції Cefic представляє інтереси 29 тисяч великих малих і середніх європейських компаній, які загалом утримують 1,2 млн. робочих місць і виробляють 21% хімічної продукції в світі. Cefic тісно співпрацює з керівними органами ЄС, міжнародними, недержавними та іншими зацікавленими організаціями.
Міжнарод. центр хімічної безпеки Міжнарод. центр…
Міжнародний центр хімічної безпеки (м. Тарнов, Республіка Польща)
Кластер “Зелена хімія” Кластер “Зелена…
Польський кластер “Зелена хімія”

Увійти