Антверпенська декларація про Європейський промисловий курс

В Антверпені, Бельгія, 20 лютого 2024 р. відбувся Європейський промисловий саміт, мета якого – сприяти посиленню конкурентоспроможності промисловості Європи.

Захід, що відбувся на базі заводу концерну BASF, об’єднав широке коло провідних виробників, які представляють 7,8 млн працівників у Європі, профспілки та політичних лідерів ЄС для того, щоб спільними зусиллями подолати виклики, з якими стикається європейська промисловість сьогодні.

Під час саміту 73 лідери промисловості з майже 20 галузей представили прем'єр-міністру Бельгії Александру де Кроо та президенту Єврокомісії Урсулі фон дер Ляйєн Антверпенську декларацію про Європейський промисловий курс, яка окреслює 10 невідкладних дій для відновлення конкурентоспроможності та збереження робочих місць в Європі.

Антверпенська декларація – це нагальний заклик до відродження промислового ландшафту Європи, зміцнення базових галузей промисловості, забезпечення їхньої конкурентоспроможності, сталості та стійкості в умовах мінливої геополітики.

Серед підписантів Декларації – представники різних галузей: хімічної, фармацевтичної, паперової, сталеливарної, гірничодобувної, алюмінієвої, скляної, цинкової, металургійної, текстильної, нафтопереробної, цементної, вапняної, добрив, керамічної, промислових газів, біотехнологічної тощо.

Активна участь в організації та проведенні заходу належить Європейській раді хімічної промисловості Cefic, асоційованим членом якої Союз хіміків України є з 2012 року.

Мартін Брудермюллер, президент Cefic, зокрема, зазначив: «Базові галузі промисловості в Європі стикаються з історичними викликами: попит знижується, інвестиції на континенті призупиняються, виробництво значно скоротилося, а підприємства перебувають під загрозою. Антверпенська декларація окреслює шлях вперед. Це єдиний спосіб показати решті світу, що Зелений курс працює для всіх».

Олексій Голубов, президент Союзу хіміків України: «Зелена енергетика, поява нових, більш ефективних продуктів на ринку, вироби на основі біологічної сировини – аналогічні завдання стоять і перед українськими хіміками, але на першому місці у нас питання, як вижити і як зберегти трудовий потенціал галузі. За два роки війни кількість працівників хімічної галузі України скоротилася втричі. Частина – пішла на війну, яка відібрала життя вже 59 захисників. Частина – перейшли в інші галузі, бо більшість хімічних підприємств зупинили роботу внаслідок вторгнення російських військ».

Хіміки СХУ одними з перших в Україні долучилися до Європейського Зеленого курсу через сертифікований та ліцензований Асоціацією автомобільної промисловості Німеччини новий продукт Ad Blue, вироблений на Черкаському «Азоті».

Президент Союзу хіміків України Олексій Голубов долучився до кола підписантів Антверпенської декларації.

Українська сторона, підписуючи документ, діяла як свідомий соціальний партнер, який ділом доводить своє право бути частиною європейської хімічної галузі.

 

З повним текстом Антверпенської декларації про Європейський промисловий курс можна ознайомитися на сайті: www.antwerp-declaration.eu 

Офіційний пресреліз Cefic можна переглянути за посиланням: https://cefic.org/media-corner/newsroom/antwerp-declaration-for-a-european-industrial-deal/

 

Наші партнери

Cefic Cefic
Європейська рада хімічної промисловості - Об’єднання виробників хімічної продукції Cefic представляє інтереси 29 тисяч великих малих і середніх європейських компаній, які загалом утримують 1,2 млн. робочих місць і виробляють 21% хімічної продукції в світі. Cefic тісно співпрацює з керівними органами ЄС, міжнародними, недержавними та іншими зацікавленими організаціями.
Міжнарод. центр хімічної безпеки Міжнарод. центр…
Міжнародний центр хімічної безпеки (м. Тарнов, Республіка Польща)
Кластер “Зелена хімія” Кластер “Зелена…
Польський кластер “Зелена хімія”

Розсилка новин On-line:

Увійти