Нарада в Мінекономіки щодо стану і перспектив ринку мінеральних добрив України

18.05.2021 р. у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства відбулася зустріч представників асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» і представників виробників добрив.

Сторони обмінялися думками щодо перспектив ринку. Представники хімічної галузі поділилися виробничими планами і баченням перспектив роботи в умовах прогнозованих зобов'язань щодо зниження викидів СО2, модернізації виробництва та перспектив розвитку виробництва «зеленого аміаку».

Також були порушені питання захисту внутрішнього ринку, перспективи введення ембарго на ряд добрив з РБ.

Хіміки відмітили стабільність виробництва і поставок на внутрішній ринок азотних добрив. У 2020 році вдалося запустити практично з «нуля» виробництво аміаку на Сєвєродонецькому «Азоті».

У кооперації з інститутами НАН України хіміки опрацьовують ряд напрямків щодо зниження витратних норм по сировині та енергоносіях, що приведе до скорочення собівартості кінцевої продукції.

Під час зустрічі також були поставлені питання щодо цін і обсягів імпорту. Статистика цін показує значний розрив у відпускних цінах виробника і трейдерів, маржа сягала понад 60 дол. США на тонні. Самі ж ціни виробників несуттєво перевищували експортні ціни FOB Чорне море російських виробників. У березні-квітні імпортні азотні добрива навіть перевищували в ціні вітчизняні аналоги.

Виробники добрив і представники аграрних асоціацій одностайно висловилися за прогнозованість цін, виключення факторів, які призводять до спекулятивного їх підвищення.

Було прийнято рішення про створення ринкової формули ціноутворення на добрива із залученням галузевих експертів.

Сторони домовилися провести наступну зустріч на майданчику Міністерства наступного місяця з метою вийти на підписання Меморандуму за принципом «цінові обмеження в обмін на квотові».

 

Наші партнери

Cefic Cefic
Європейська рада хімічної промисловості - Об’єднання виробників хімічної продукції Cefic представляє інтереси 29 тисяч великих малих і середніх європейських компаній, які загалом утримують 1,2 млн. робочих місць і виробляють 21% хімічної продукції в світі. Cefic тісно співпрацює з керівними органами ЄС, міжнародними, недержавними та іншими зацікавленими організаціями.
Міжнарод. центр хімічної безпеки Міжнарод. центр…
Міжнародний центр хімічної безпеки (м. Тарнов, Республіка Польща)
Кластер “Зелена хімія” Кластер “Зелена…
Польський кластер “Зелена хімія”

Розсилка новин On-line:

Увійти